Numara : 219
Tarih : 9.7.2022

GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2022/219

Konu: İhracat Bedelinin Yurda Getirilmesinde İstisna Tanınan Ülkelere İlişkin Olarak İhracat Genelgesinde Değişikliği Yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 08.07.2022 tarihli 1354352 yazısına ilişkin olarak İhracat Genelgesi'nin İhracat bedelinin tahsili ve kabulü başlıklı 8 inci maddesinin dördüncü fıkrasında değişiklik yapılarak İhracat Bedelinin Yurda Getirilmesinde İstisna Tanınan Ülkeler kapsamına Irak ve Libya’ya ek olarak Moritanya da eklenmiştir.

Söz konusu Genelge’ye aşağıdaki bağlantı yolu ile ulaşabilirsiniz:

İhracat Genelge (08/07/2022)

 

 

Saygılarımızla.

 

Deloitte Türkiye.

Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte Touche Tohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır. Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın. Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.