Numara : 237
Tarih : 23.8.2022

GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2022/237

Konu: Ticaret Bakanlığı Tarafından Güneş Paneli Cinsi Eşyanın Serbest Dolaşıma Giriş İşlemlerini Gerçekleştirmeye Yetkili Gümrük Müdürlüklerinin Belirlenmesi Amacıyla Tebliğ Yayımlandı.

23.08.2022 tarihli ve 31392 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri Seri No: 188) nde; Avrupa Birliği ile Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı menşeli olmayan, 8541.43.00.00.00 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonunda yer alan eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemlerinin aşağıda belirtilen gümrük müdürlüklerinden yapılacağı belirtilmiştir.

Bu Tebliğ, 01.01.2023 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Söz konusu Tebliğ’e aşağıdaki bağlantı yolu ile ulaşabilirsiniz:

Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 188)

 

Saygılarımızla.

 

Deloitte Türkiye.

Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte Touche Tohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır. Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın. Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.