Numara : 246
Tarih : 8.9.2022

GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2022/246 

Konu: İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ Yayımlandı.

07.09.2022 tarihli ve 31946 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: İhracat 2006/7)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (İhracat: 2022/7) ile; İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: İhracat 2006/7)’in ekinde yer alan İhracı Kayda Bağlı Mallar Listesine 60. sıra olarak aşağıdaki madde eklenmiştir.

 

“60- Domatesler (sirke veya asetik asitten başka usullerle hazırlanmış veya konserve edilmiş)- Diğerleri: (GTP: 2002.90) (Salça)”

 

Söz konusu Tebliğ yayımlandığı gün yürürlüğe girmiştir.

 

Söz konusu Tebliğ’e aşağıdaki bağlantılar yolu ile ulaşabilirsiniz:

İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ Yayımlandı.

 

Saygılarımızla.

 

Deloitte Türkiye.

 

Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte Touche Tohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır. Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın. Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.