Numara : 247
Tarih : 8.9.2022

GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2022/247 

Konu: Dahilde İşleme Rejimi (DİR) belgelerine yönelik başvuruların sadece Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden alınacağına dair duyuru yayımlandı.

Ticaret Bakanlığı sitesinde yayımlanan duyuruya göre, Dahilde İşleme Rejimi (DİR) belgelerine yönelik başvuruların 19 Eylül 2022 tarihinden itibaren sadece Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden alınacağı, DYS’ye geçişle birlikte mevcut DİR Otomasyon Sistemi’nde yer alan tüm kullanıcı yetkilerinin iptal edileceği ve DYS üzerindeki yetkilendirmelerin esas alınacağı belirtilmiştir.

Söz konusu Duyuru’ya aşağıdaki bağlantı yolu ile ulaşabilirsiniz:

Destek Yönetim Sistemi (DYS) (ticaret.gov.tr)

 

Saygılarımızla.

 

Deloitte Türkiye.

 

Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte Touche Tohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır. Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın. Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.