Numara : 266
Tarih : 27.9.2022

GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2022/266

Konu: İspanya Sonradan Kontrol Talep Adresi Hakkında Yazı Paylaşıldı.

Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 19.09.2022 tarihli ve E-16934678-180.99 sayılı Yazı’ da; İspanya yetkili makamları nezdinde yürütülen dolaşım ve menşe belgelerinin sonradan kontrol taleplerinin İspanya ilgili gümrük idaresi tarafından yapıldığı, belgelerin sonradan kontrol sonuçlarının talepte bulunan yetkili gümrük idaresinin talebinde yer alan posta adresine iletilmesi gerektiği ifade edilmiştir.

29.08.2022 tarihli Avrupa Komisyonunun kararı uyarınca, yapılacak sonradan kontrol taleplerinin resmi posta adresine gönderilmesi gerektiği belirtilmiş olup, ilgili sonradan kontrol taleplerinin bir örneğinin mezkur Yazı’ da yer alan yetkili e-posta adreslerine de bilgi amaçlı iletilebileceği belirtilmiştir.

Bahse konu iletişim bilgilerinin ise Portal ’da "Yurtdışı Gümrük İdareleri İletişim Bilgileri" bölümünde güncellendiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazı ’ya aşağıdaki bağlantılar yolu ile ulaşabilirsiniz:

 

İspanya Sonradan Kontrol Talep Adresi Hakkında Yazı

 

 

Saygılarımızla.

 

Deloitte Türkiye.

 

Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte Touche Tohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır. Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın. Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.